İlan Verme Kuralları

Aşağıda belirtilen tüm kategorilerdeki “İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, ilan verme kurallarına ve üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Avsakiralikev.com web sitesinde ilan verilmesi yasak olan ürünlerin güncel listesine Yasaklı Ürünler Listesi sayfasından ulaşılabilir. Avsakiralikev.com, ilanı verilmesi yasaklı ürünlere eklemeler yapabilir. “Üye”, ilanı yasaklı ürünleri güncel olarak takip etmeli, yasaklı olmayan ürünlere ilişkin ilan vermelidir. Avsakiralikev.com’da yayınlanmış ilanlar, ilan sahipleri tarafından yayından kaldırıldığında ya da ilan verme kurallarına ve/veya üyelik sözleşmesine aykırılık nedeniyle avsakiralikev.com tarafından yayından kaldırıldığında; ilan ve doping ürünleri elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlerden olduğu için, yayından kaldırılan ilanın ücreti ve uygulanmış doping varsa doping ücreti veya varsa bu ilan kapsamında tanımlanmış kampanya ve tekliflere ait haklar (ücretsiz ilan, ürüne bağlı doping vb gibi) iade edilmez.

Kullanıcı'lar, “avsakiralikev.com” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden "Üye" veya "avsakiralikev.com"un amacına uygun olarak kullanmakla, ticari olmayan amaçla görüntülemekle yükümlüdür. İlan veren Üye tarafından girilmiş bulunan ilanlardaki iletişim bilgileri sadece ilan hakkında bilgi almak için iletişim kurulması amacıyla kullanılabilir. İlanda yer alabilecek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler, başkaca bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.

Tüm üyeler, avsakiralikev.com tarafından uygun görülen ilanları arasından; avsakiralikev.com’un belirleyeceği süre boyunca “Efsane İlanlar” kategorisinde yayınlanmasına, ayrıca avsakiralikev.com tarafından seçilen ilanların, sosyal medyada, basın bülteninde ve sair mecralarda yayınlanmasına onay vermektedir.

 

İlan Verme Kuralları - Vasıta

 

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece araç / ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan araca / ürüne ait olmalıdır.

4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, km, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu ilan verenin sorumluluğundadır.

5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7. Avsakiralikev.com'da bir araca / ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Aynı ilanda hem satılık hem kiralık içerik girilemez.

8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

9. Aynı marka ve modele ait farklı araçlar / ürünler için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.

10. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

11. Platforma yapılan araç / ürün girişlerinde mutlaka mal sahibinin onayı alınmalıdır.

12. Satılık veya kiralık araçlar / ürünler için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

13. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında “elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.

14. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

15. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

16. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

17. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

18. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan Verme Kuralları - İkinci El ve Sıfır Alışveriş

1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

3. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

4. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

5. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

6. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

7. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

8. Avsakiralikev.com'da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.

9. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

10. Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek: Farklı renklere sahip aynı modeldeki kazaklar için ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır veya farklı ayakkabı numaralı olan ürünlerde her bir ayakkabı numarası için ayrı ilan girişi yapılması gerekir. Tek ilan verilerek tüm ayakkabı numaraları aynı ilanda belirtilemez.

11. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

12. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

13. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

14. Kiralık olarak verilmek istenilen ilanlar, eğer ilgili kategorisinde kiralık seçeneği yok ise Diğer Her Şey> Diğer kategorisinden verilmelidir.

15. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında ”elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.

16. Airsoft silahların satışında açıklama bölümüne “Ateşli silaha çevrilemez, 18 yaşından küçüklere satılamaz.” ibaresinin eklenmesi gerekmektedir.

17. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

18. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

19. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

20. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan verirken Güvenli E-Ticaret (GET) seçeneğini tercih ederek ilan vermek isteyen Satıcı; yukarıdaki kurallara ilaveten aşağıdaki maddelere uygun davranmayı kabul eder:

1. Satıcı, iade edilen kargoyu teslim almak zorundadır. İade edilen ürünle ilgili herhangi bir sorunun varlığına dair ürünü kargo görevlisinin yayında kargoyu açarak tutanak tutulmasını sağlayabilir, böylece herhangi bir uyuşmazlık nedeniyle Alıcı’ya karşı hukuki yollara müracaat etmek isterse, elindeki tutanağı kullanabilir. Satıcı iade edilen kargoyu teslim almasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde ürüne ilişkin herhangi bir şikayeti hakkında Tüketici Hakem Heyetine veya mahkemeye veya savcılığa başvurduğunu gösteren evrakı Avsakiralikev.com'a sunmaması halinde, ürün bedelinin Alıcı’ya iade edilmesini kabul etmektedir. Bu durumda ürün bedelinin Alıcı’ya iadesine ilişkin Avsakiralikev.com’dan herhangi bir talepte bulunmayacağını, Avsakiralikev.com’a karşı şikayet/dava yoluna başvurmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2. Satıcı; internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirerek Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) kapsamında “Satıcı” ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında “Hizmet Sağlayıcı” olduğunu, her iki düzenleme kapsamında satıcı ve hizmet sağlayıcı tanımı altında tanımlanan hak ve yükümlülüklere tabi olduğunu; hiçbir koşulda TKHK’da tanımlanan “Tüketici” olmadığını, dolayısıyla tüketiciler için belirlenen hak ve yükümlülüklere tabi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3. Satıcı; avsakiralikev.com'un Yer Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatıyla; ilanı yayınlanan ürünlerin satışı için elektronik ticaret ortamı sunduğunu ve güvenli elektronik ticaret sürecini yönettiğini, ilanı yayınlanan ürünlerle ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı, ithalatçı, bayi gibi herhangi bir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple ürünle ilgili tedarik, teslim ve iade işlemleri de dahil olmak üzere her tür talep ve şikayetin tek muhatabının Satıcı olduğunu; ürün’ün ayıplı olup olmadığı, tedariki, teslimi, iadesi de dahil hiçbir aşamada Avsakiralikev’un hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını, Avsakiralikev’un sayılan işlemlere taraf olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Satıcı; Güvenli Elektronik Ticarete ilişkin işbu Sözleşmenin Ticari amaçla yapıldığını, dolayısıyla uyuşmazlıkların çözümünde Tüketici Mahkemelerinin görevli sayılamayacağını, genel yetkili Hukuk ve Ticaret Mahkemelerinin görevli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

İlan Verme Kuralları - Emlak

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece gayrimenkul hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan gayrimenkule ait olmalıdır. Yayınlanan içerikler, fotoğraf veya videolar hakkında avsakiralikev.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

5. Eklenen fotoğrafların, videoların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7. Avsakiralikev.com'da bir gayrimenkule ait sadece bir ilan verilebilir.

8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

9. Aynı sitede veya blokta bulunan ve aynı özellikleri taşıyan gayrimenkuller için ayrı ilan girişi yapılmaması, tek bir ilan verilmesi ve bu ilanın açıklamasında aynı konumda farklı dairelerinde olduğu belirtilmesi gerekmektedir. Aynı özellikte 2. ilan girişi mükerrer (aynı kayıt) sayılmaktadır.

10. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı konumda dahi olsa aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

11. Emlak ilan girişleri mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır.

12. Satılık veya kiralık gayrimenkuller için temsili fiyat verilmemeli, kredi veya kooperatif borcu olan dairelerde fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarın toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir.

13. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

14. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

15. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

16. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

17. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com'da tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. www.avsakiralikev.com da hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

18. Günlük Kiralık İlan yayınlayanlar 22/11/2016 tarihli Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen yeni düzenlemelere, yasal mevzuata ve Portal’daki İlan Yayınlama Kurallarına uygun hareket etmekle yükümlüdür. Yasal yükümlülüklerini yerine getirmeden günlük kiralık ilan yayınlayanlar hakkında uygulanacak cezalardan münhasıran Günlük Kiralık İlan Veren sorumlu olacaktır.

İlan Verme Kuralları – İş İlanları

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece iş hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar işe ait olmalıdır.

4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır.

5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7. Avsakiralikev.com'da bir işe ait sadece bir ilan verilebilir.

8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

10. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır.

11. İlan başlığı veya açıklamasında "alınır", "aranıyor" vb. ibarelere yer verilemez.

12. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

13. Aranan pozisyona eleman bulunması durumunda ilgili ilan yayından kaldırılmalıdır.

14. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. www.avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan Verme Kuralları - Hayvanlar Alemi

1. İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilgili hayvan hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

3. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link ve fotoğraf eklenmemesi gerekmektedir.

4. Evcil hayvanlar satışı yapılamaz. Satışa yönelik faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

5. Sahiplendirmek için verilen ilanların açıklama bölümünde “Aşı, mama, veteriner parası talep edilmeyecektir. Tamamen ücretsiz sahiplendirilecektir.” bu ve bu anlamdaki ibarelerin eklenmesini gerekmektedir.

6. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar.

7. Evcil hayvanlar kategorisinde yayınlanmak istenen hayvana ait fotoğraf ve/veya video olması zorunludur. Yayınlanan fotoğraflar ve videolar ilgili hayvana ait olmalıdır.

8. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (renk, cins vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.

9. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.

10. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafları kullanılmamalıdır.

11. Avsakiralikev.com'da bir hayvana ait sadece bir ilan verilebilir.

12. Sahibi olduğunuz ürünlerin satışına yönelik ilanlar verilebilir. Ön sipariş ilanları yayınlanamaz.

13. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin bu ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.

14. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

15. Hayvanlar aleminde satışına izin verilen hayvanlar ve aksesuarları için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

16. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

17. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

18. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, belirlediği kriterlerde zaman içinde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır. İlan verirken Güvenli E-Ticaret (GET) seçeneğini tercih ederek ilan vermek isteyen Satıcı; yukarıdaki kurallara ilaveten aşağıdaki maddelere uygun davranmayı kabul eder:

1. Satıcı, iade edilen kargoyu teslim almak zorundadır. İade edilen ürünle ilgili herhangi bir sorunun varlığına dair ürünü kargo görevlisinin yayında kargoyu açarak tutanak tutulmasını sağlayabilir, böylece herhangi bir uyuşmazlık nedeniyle Alıcı’ya karşı hukuki yollara müracaat etmek isterse, elindeki tutanağı kullanabilir. Satıcı iade edilen kargoyu teslim almasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde ürüne ilişkin herhangi bir şikayeti hakkında Tüketici Hakem Heyetine veya mahkemeye veya savcılığa başvurduğunu gösteren evrakı Avsakiralikev.com’a sunmaması halinde, ürün bedelinin Alıcı’ya iade edilmesini kabul etmektedir. Bu durumda ürün bedelinin Alıcı’ya iadesine ilişkin Avsakiralikev.com'dan herhangi bir talepte bulunmayacağını, Avsakiralikev.com’a karşı şikayet/dava yoluna başvurmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2. Satıcı; internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirerek Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) kapsamında “Satıcı” ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında “Hizmet Sağlayıcı” olduğunu, her iki düzenleme kapsamında satıcı ve hizmet sağlayıcı tanımı altında tanımlanan hak ve yükümlülüklere tabi olduğunu; hiçbir koşulda TKHK’da tanımlanan “Tüketici” olmadığını, dolayısıyla tüketiciler için belirlenen hak ve yükümlülüklere tabi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3. Satıcı; Avsakiralikev.com'un Yer Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatıyla; ilanı yayınlanan ürünlerin satışı için elektronik ticaret ortamı sunduğunu ve güvenli elektronik ticaret sürecini yönettiğini, ilanı yayınlanan ürünlerle ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı, ithalatçı, bayi gibi herhangi bir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple ürünle ilgili tedarik, teslim ve iade işlemleri de dahil olmak üzere her tür talep ve şikayetin tek muhatabının Satıcı olduğunu; ürün’ün ayıplı olup olmadığı, tedariki, teslimi, iadesi de dahil hiçbir aşamada Avsakiralikev.com'un hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını, Avsakiralikev.com'un sayılan işlemlere taraf olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Satıcı; Güvenli Elektronik Ticarete ilişkin işbu Sözleşmenin Ticari amaçla yapıldığını, dolayısıyla uyuşmazlıkların çözümünde Tüketici Mahkemelerinin görevli sayılamayacağını, genel yetkili Hukuk ve Ticaret Mahkemelerinin görevli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

İlan Verme Kuralları – İş Makineleri&Sanayi – İş Makinesi

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün / araç hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne / araca ait olmalıdır.

4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (model, fiyat v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7. Avsakiralikev.com'da bir ürüne/ araca ait sadece bir ilan verilebilir.

8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

10. Aynı marka ve modele ait farklı ürünler / araçlar için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.

11. Satılık veya kiralık ürünler / araçlar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

12. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında "elden teslim", "kapıda ödeme" vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.

13. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

14. İlan başlığı veya açıklamasında "alınır", "aranıyor" vb. ibarelere yer verilemez.

15. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

16. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

17. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan verirken Güvenli E-Ticaret (GET) seçeneğini tercih ederek ilan vermek isteyen Satıcı; yukarıdaki kurallara ilaveten aşağıdaki maddelere uygun davranmayı kabul eder:

1. Satıcı, iade edilen kargoyu teslim almak zorundadır. İade edilen ürünle ilgili herhangi bir sorunun varlığına dair ürünü kargo görevlisinin yayında kargoyu açarak tutanak tutulmasını sağlayabilir, böylece herhangi bir uyuşmazlık nedeniyle Alıcı’ya karşı hukuki yollara müracaat etmek isterse, elindeki tutanağı kullanabilir. Satıcı iade edilen kargoyu teslim almasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde ürüne ilişkin herhangi bir şikayeti hakkında Tüketici Hakem Heyetine veya mahkemeye veya savcılığa başvurduğunu gösteren evrakı Avsakiralikev.com’a sunmaması halinde, ürün bedelinin Alıcı’ya iade edilmesini kabul etmektedir. Bu durumda ürün bedelinin Alıcı’ya iadesine ilişkin Avsakiralikev.com'dan herhangi bir talepte bulunmayacağını, Avsakiralikev.com’a karşı şikayet/dava yoluna başvurmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2. Satıcı; internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirerek Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) kapsamında “Satıcı” ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında “Hizmet Sağlayıcı” olduğunu, her iki düzenleme kapsamında satıcı ve hizmet sağlayıcı tanımı altında tanımlanan hak ve yükümlülüklere tabi olduğunu; hiçbir koşulda TKHK’da tanımlanan “Tüketici” olmadığını, dolayısıyla tüketiciler için belirlenen hak ve yükümlülüklere tabi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3. Satıcı; Avsakiralikev.com'un Yer Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatıyla; ilanı yayınlanan ürünlerin satışı için elektronik ticaret ortamı sunduğunu ve güvenli elektronik ticaret sürecini yönettiğini, ilanı yayınlanan ürünlerle ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı, ithalatçı, bayi gibi herhangi bir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple ürünle ilgili tedarik, teslim ve iade işlemleri de dahil olmak üzere her tür talep ve şikayetin tek muhatabının Satıcı olduğunu; ürün’ün ayıplı olup olmadığı, tedariki, teslimi, iadesi de dahil hiçbir aşamada Avsakiralikev.com'un hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını, Avsakiralikev.com'un sayılan işlemlere taraf olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Satıcı; Güvenli Elektronik Ticarete ilişkin işbu Sözleşmenin Ticari amaçla yapıldığını, dolayısıyla uyuşmazlıkların çözümünde Tüketici Mahkemelerinin görevli sayılamayacağını, genel yetkili Hukuk ve Ticaret Mahkemelerinin görevli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

İlan Verme Kuralları – Özel Ders Verenler

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece kişisel bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar kişiye ait olmalıdır.

3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır.

4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

6. Avsakiralikev.com'da bir işe ait sadece bir ilan verilebilir.

7. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

9. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır.

10. İlan başlığı veya açıklamasında "alınır", "aranıyor" vb. ibarelere yer verilemez.

11. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

12. Kamu personelleri tarafından özel ders ilanı verilemez.

13. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan Verme Kuralları – Yardımcı Arayanlar

1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece iş hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar işe ait olmalıdır.

3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde doğru bilgiler yer almalıdır.

4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

6. Avsakiralikev.com'da bir işe ait sadece bir ilan verilebilir.

7. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

9. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece "Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır.

10. İlan başlığı veya açıklamasında "alınır", "aranıyor" vb. ibarelere yer verilemez.

11. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

12. Aranan pozisyona yardımcı bulunması durumunda ilgili ilan yayından kaldırılmalıdır.

13. Yardımcı olarak çalışmak isteyenler iş aradıklarına ilişkin ilan veremez.

14. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan Verme Kuralları - Yedek Parça, Aksesuar, Donanım & Tuning

1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

5. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7. Avsakiralikev.com'da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.

8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

9. Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek: Farklı renklere sahip aynı modeldeki kazaklar için ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır veya farklı ayakkabı numaralı olan ürünlerde her bir ayakkabı numarası için ayrı ilan girişi yapılması gerekir. Tek ilan verilerek tüm ayakkabı numaraları aynı ilanda belirtilemez.

10. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

11. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

12. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

13. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında ”elden teslim”, “kapıda ödeme” vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.

14. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

15. İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

16. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

17. İlan verme aşamasında, ilana ait avsakiralikev.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. avsakiralikev.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”

İlan verirken Güvenli E-Ticaret (GET) seçeneğini tercih ederek ilan vermek isteyen Satıcı; yukarıdaki kurallara ilaveten aşağıdaki maddelere uygun davranmayı kabul eder:

1. Satıcı, iade edilen kargoyu teslim almak zorundadır. İade edilen ürünle ilgili herhangi bir sorunun varlığına dair ürünü kargo görevlisinin yayında kargoyu açarak tutanak tutulmasını sağlayabilir, böylece herhangi bir uyuşmazlık nedeniyle Alıcı’ya karşı hukuki yollara müracaat etmek isterse, elindeki tutanağı kullanabilir. Satıcı iade edilen kargoyu teslim almasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde ürüne ilişkin herhangi bir şikayeti hakkında Tüketici Hakem Heyetine veya mahkemeye veya savcılığa başvurduğunu gösteren evrakı Avsakiralikev.com’a sunmaması halinde, ürün bedelinin Alıcı’ya iade edilmesini kabul etmektedir. Bu durumda ürün bedelinin Alıcı’ya iadesine ilişkin Avsakiralikev.com'dan herhangi bir talepte bulunmayacağını, Avsakiralikev.com’a karşı şikayet/dava yoluna başvurmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2. Satıcı; internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirerek Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) kapsamında “Satıcı” ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında “Hizmet Sağlayıcı” olduğunu, her iki düzenleme kapsamında satıcı ve hizmet sağlayıcı tanımı altında tanımlanan hak ve yükümlülüklere tabi olduğunu; hiçbir koşulda TKHK’da tanımlanan “Tüketici” olmadığını, dolayısıyla tüketiciler için belirlenen hak ve yükümlülüklere tabi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3. Satıcı; Avsakiralikev.com'un Yer Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatıyla; ilanı yayınlanan ürünlerin satışı için elektronik ticaret ortamı sunduğunu ve güvenli elektronik ticaret sürecini yönettiğini, ilanı yayınlanan ürünlerle ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı, ithalatçı, bayi gibi herhangi bir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple ürünle ilgili tedarik, teslim ve iade işlemleri de dahil olmak üzere her tür talep ve şikayetin tek muhatabının Satıcı olduğunu; ürün’ün ayıplı olup olmadığı, tedariki, teslimi, iadesi de dahil hiçbir aşamada Avsakiralikev.com'un hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını, Avsakiralikev.com'un sayılan işlemlere taraf olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Satıcı; Güvenli Elektronik Ticarete ilişkin işbu Sözleşmenin Ticari amaçla yapıldığını, dolayısıyla uyuşmazlıkların çözümünde Tüketici Mahkemelerinin görevli sayılamayacağını, genel yetkili Hukuk ve Ticaret Mahkemelerinin görevli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.