Avşa Adası - Avşa Island

5 Ekim 2020
Avşa Adası - Avşa Island

Avşa Adası Nerede ?

Avşa Adası Plajları, Avşa Adası Koyları, Avşa Adası Gece Hayatı, Avşa Adası Tavsiyeleri, Avşa Adası ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Avşa Hakkında

 

Avşa Adası toplamda 3 mahalleden oluşan küçük, şirin ve her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunan turizm merkezidir. Avşa Adası iskeleye indiğinizde sağ tarafınızda kalan mahalle Avşa Mahallesi, sol tarafında kalan mahalle Deniz Mahallesi, adanın arkasına kalan mahalle ise Yiğitler Mahallesidir. Avşa Adası günümüzde turizm cazibesi olan, renkli yelpazeye sahip imkanları ile kendi kendini temizleme özelliğine sahip koyları ile tercih edilen tatil mekanları arasında yer almaktadır.

Avşa Mahallesi EĞLENCE bakımından adanın diğer mahallerine nazaran geniş bir yelpazeye sahiptir. Bakınız: Avşa Adası Gece Hayatı

Avşa Mahallesi iskelenin solundan başlayarak Tozan - Büyülübağ çizgisinden Kumtur koyuna, Kumtur plajına kadar uzanır.

AVŞA mahallesi sınırları içinde:

Avşa Plajı, Beyazsaray Koyu, Balıkçı Parkı, Beyazsaray Plajı, Barlar sokağı, Cennet Tepesi, Çınar Koyu (Ayanye), İncirli Koy, İnceli Burun, Karadut Plajı, Kırkdere, Karadut Koyu, Kumbaşı Plajı, Manastır Harabeleri, Manastır Mevki, Manastır Plajı, Makara Burnu, Moloz, Mağara Burnu, Ocaklar Burnu (Palamut Burnu), Tavşanlı Koyu, Tavşanlı Plajı, Diskolar Mevki ve Marketler bulunmaktadır.

Avşa Haritası

Avşa Nüfusu

2020 Nüfus verilerine göre Avşa Mahallesi nüfusu 880 kişidir. Avşa Mahallesi Avşa Adasının en hareketli mahallesidir.

2020 Nüfus verilerine göre Deniz Mahallesi nüfusu 1648 kişidir. Deniz Mahallesi adanın en yoğun mahallesidir.

2020 Nüfus verilerine göre Yiğitler Mahallesi nüfusu 645 kişidir. Yiğitler Mahallesi adanın en sakin ve huzurlu mahallesidir.

Posta Kodu

Avşa Adası Avşa Mahallesinin Posta kodu 10360'dır.

Haber Yorumları